09123031096

تابلو ترمووود در کرج

تابلو ترمووود در کرج

یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی که در سر در مغازه ها و فروشگاه ها برای تبلیغات استفاده می شود، تابلو ترمووود است که از جنس چوب ترمووود می باشد. چوبی بودن این تابلوها باعث می شود ظاهری کلاسیک و مدرن به کسب و کار شما بدهد و حس زیبایی و طبیعی بودن را به چشم بیننده منتقل می کند. محققان با تلاش های زیاد توانسته اند با روش های مختلف عمر چوب را افزایش بدهند و از این طریق به روش ترمووود دست پیدا کردند.

 به همین دلیل مقاومت چوب ترمووود بسیار بالا است زیرا طی فرآیند هایی، تحمل حرارت و فشار را پشت سر می گذارد و در این میان مقدار زیادی از زرین چوب خارج می شود در نتیجه چوبی صاف با طرح های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در این تابلوها، از چوب ترمووود به عنوان پس زمینه استفاده می شود و بر روی آن حروف برجسته از جنس چلنیوم، استیل، پلاستیک و … قرار می گیرد. حتی می توانید محیط داخلی مغازه خود را نیز با چوب ترموود طراحی کنید و بر کلاسیک بودن مغازه خود بیفزایید . تابلو های ترمووود در کرج علاوه بر زیبایی مزایای دیگری نیز دارند که در ادامه مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

تاریخچه و نحوه ی ساخت ترمووود

ترمووود از سال ۲۰۰۰ میلادی تولید و وارد دنیای تجاری شده است. در این روش دانشمندان چوب را نیم سوز کرده و در نتیجه مواد قندی و شیره ی چوب از آن خارج می شود، به همین دلیل هم ضد حشره و ضد کپک شده است و هم این که مقاومت چوب تا حد زیادی بالا رفته است.

موارد استفاده از چوب ترمووود

البته از چوب ترمووود در موارد دیگری غیر از تابلو سازی نیز استفاده می شود در واقع به علت فرآیند حرارتی که از سر گذرانده است ، کاربرد این نوع چوب بسیار گسترده شده است از جمله کاربردهای چوب ترمووود می توان به روکش خارجی، روکش داخلی، سونا، کف پوش، دکینگ کردن، نمای ساختمان، مبلمان باغبانی، رواق، پرچین، میز و نیمکت باغ، فلاورباکس و پرگولا و … اشاره کرد.

مزایای استفاده از تابلو ترمووود در کرج

  1. تابلوهای ترمووود نسبت به سایر تابلوها، سبک تر هستند .
  2. تابلوهای ترمووود کپک نخواهد زد و امکان نفوذ حشرات نیز به آن ها از بین رفته است. به علت حرارت بالایی که چوب ترمووود تحمل کرده است تمامی مواد مغذی که  برای حشرات لذیذ است از چوب خارج شده است.
  3. نصب تابلوهای ترمووود بسیار آسان است.
  4. تابلوهای ترموود طبیعی هستند.
  5. قیمت تابلو ترمووود با توجه به مزایایی که دارد بسیار مناسب است.
  6. رنگ های بسیار متنوعی دارند.
  7. ماندگاری تابلهای ترمووود بالا بوده در نتیجه طول عمرشان زیاد است. هر چقدر چوب حرارت بیشتری دیده باشد عمر طولانی تری نیز خواهد داشت.
  8. ابعاد تابلوهای ترمووود ثابت می ماند و تغییر نمی کند. از آن جایی که چوب ترمووود حرارت بالایی را از سر گذرانده است تمامی رطوبت و رزین آن از بین رفته است در نتیجه در برابر تغییرات محیطی مقاوم تر از سایر تابلوها می باشد و شکل خود را بهتر حفظ می کند.
  9. چوب ترمووود خاصیت عایق بندی دارد زیرا در اثر فرآیند حرارتی، این چوب ها بسیار متخلخل تر از سایر چوب ها هستند و همین مسئله ، خاصیت عایق بندی آن ها را تا حد زیادی بالا می برد.

نحوه ی نصب تابلو ترمووود در کرج

نصب این تابلوها باید به شکل زیر سازی چوبی و شاسی کشی فلزی انجام شود. در ابتدا باید شاسی کشی متصل به بدنه ی ساختمان به کمک پروفیل فلزی که اکثرا قوطی دو در چهار و یا چهار در چهار است، انجام شود. به این طریق وزن چوب را می تواند تحمل کند. علاوه بر این فضایی شکل می گیرد تا رطوبت در پس زمینه ی کار ایجاد نشود بعد از این، چوب زیر کار باید به اجرا در آید.

چوب استفاده شده در زیرسازی دارای دو نوع می باشد: ۱- چوب اشباع شده که جنس آن از چوب روسی است و به کمک شاپان و مواد نفتی اشباع می شود.

۲- چوب زیر سازی ترمو که از جنس چوب کاج است و ترمو شده است و قیمت آن تسبت به چوب روس  بالا تر است.

پس چوب ترمووود را به هیچ وجه نباید مستقیما بر روی فلز اجرا کنید زیرا چوب و فلز در دما و شرایط مختلف، متفاوت عمل می کند و منقبض و منبسط می شوند و این مسئله باعث می شود چوب ترمووود ترک بخورد و طی چند سال، تابلو ترمووود نابود خواهد شد.

اشعه ی ماورا بنفش خورشید اثر تخریب کنندگی بر روی چوب ترمووود دارد در نتیجه برای جلوگیری از این مسئله باید بر روی چوب ترمووود از لایه ی حفاظتی استفاده کرد. رنگ ترمووود می تواند به کمک شما بیاید. این رنگ انواع مختلفی دارد که همگی خاصیت ضد اشعه ی ماورا بنفش را دارا هستند.

انواع چوب ترمووود برای ساخت تابلو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند : ۱- سخت چوب ۲- نرم چوب

۱- سخت چوب : این نوع چوب ، از درختان پهن برگ گرفته شده است که چوب ون مشهور ترین آن ها می باشد. برگ این درختان در فصل زمستان می ریزد و در فصل بهار دوباره برگ های جدید رشد می کنند.

۲- نرم چوب : این نوع چوب بیشتر از درختان سوزنی برگ گرفته شده است که از این درختان می توان به صنوبر و کاج اشاره کرد. این درختان اصطلاحا همیشه بهار هستند یعنی در فصل زمستان برگ هایشان نمی ریزد و همیشه برگ های سبز دارند. درخت کاج فنلاند یکی از بهترین چوب های کاج جهان است. در فنلاند زمستان ها بسیار طولانی است و در مقابل تابستان کوتاه است و درختان فقط دو ماه زمان دارند تا رشد کنند.

رطوبت خاک آن جا زیاد است و تابستان زمان مناسبی است تا جنگل قطبی ایجاد شود. تهیه ی الوار از درخت کاج فنلاندی بسیار خوب است زیرا در فصل تابستان که بسیار کوتاه است، درختان به شکل مستقیم و عمودی به سمت نور خورشید رشد می کنند. فاصله ی مولکولی این چوب ها کم است و چون بافت آن ها گره های مرکزی ندارد، جلوه ی زیبایی دارد به همین دلیل می تواند جایگزین خوبی برای کامپوزیت به عنوان زمینه ی تابلو باشد.

قیمت تابلو ترمووود در کرج

این سوال بسیار رایجی است که قیمت این تابلو چقدراست، اما باید بدانید که تابلوهای تبلیغاتی جنس، کیفیت و ابعاد مختلفی دارند و به همین دلیل قیمت ثابتی نمی توان برای این تابلو ها در نظر گرفت. بهتر است با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از ایشان فرا بگیرید.