09123031096

تابلو چلنیوم در کرج

تابلو چلنیوم در کرج

یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی که امروزه طرفداران زیادی دارد، تابلو چلنیوم است که نام اصلی آن چنلیوم است که از دو کلمه ی Channel  و آلومینوم گرفته شده است به معنای کانال آلومینیومی که در زبان عموم به آن چلنیوم می گویند. این تابلوها با این که زمان زیادی از ورودشان به کشور نمی گذرد اما جایگاه خود را به خوبی در بین کارهای دیگر مثل تابلو LED، تابلو ترمووود، تابلو کامپوزیت و… پیدا کرده است به حدی که امروزه بیشتر تابلوها از چلنیوم می باشد.

تاریخچه تابلو چلنیوم

چلنیوم در اسپانیا حدود سی سال پیش یعنی حدودا در دهه نود میلادی وارد بازار شد. چلنیوم بسیار منعطف و چکش خوار است و براق بودن آن چشم بیننده را به خود جذب می کند. این فلز پر کاربرد چند سال طول کشید تا توانست وارد بازار کشورمان شود و در سال ۱۳۷۵ برای اولین بار چلنیوم وارد ایران شد و برای صنعت تابلو سازی از آن استفاده شد و از ابتدا ورودش به کشور تا به حال، تغییرات زیادی داشته است.

چلنیوم چیست؟

شاید فکر کنید منظور از چلنیوم همان تابلو ی چلنیوم است که مخفف شده است در صورتی که این طور نیست. چلنیوم اسم آن فلزی است که در حروف برجسته چلنیوم یا تابلو چلنیوم مورد استفاده قرار می گیرد. این فلز مرکب از استیل و آلومینیوم است یعنی خواص و ویژگی های هر دو فلز را داراست. چلنیوم انعطاف پذیری خود را مدیون آلومینیوم است و براق بودن را از استیل گرفته است و به همین خاطر است که در بسیاری از صنعت ها مخصوصا صنعت تابلو سازی توانست طرفداران زیادی پیدا کند.

هر تابلو ی چلنیوم از چند بخش تشکیل شده است.

اجزای تشکیل دهنده ی تابلو چلنیوم:

 • لبه تابلو (دور حروف)
 • رویه تابلو چلنیوم
 • زیر کاری حروف برجسته
 • روشنایی داخل حروف (اس ام دی)
 • زمینه تابلو (معمولا از کامپوزیت و چوب و … )

قبل از آن که تابلو ساخته شود بهتر است محل نصب تابلو اندازه گیری شده و طبق آن اندازه تابلو یا حروف برجسته طراحی شوند که این کار بیشتر با نرم افزار کورل انجام می شود. بعد از این طراحی تابلو وارد مرحله ی ساخت می شود.

اکنون به توضیح هر کدام از بخش های تشکیل دهنده تابلو چلنیوم می پردازیم .

لبه تابلو چلنیوم : لبه این تابلو از آلومینیوم است به رنگ های طلایی ، مشکی ، نقره ای . این ورق ها از فاصله دور به نظر استیل می آیند در ابتدا صاف هستند. طرح مورد نظر به دستگاه داده می شود و شکل مورد بر روی ورق ها ایجاد می شود . جنس لبه ها به گونه ای است که زنگ نمی زند و در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مانند باد، باران و برف، سرما و گرما، نور خورشید و … مقاوم است. برای آن که نوشته ها بهتر دیده شوند لبه ها را به رنگ متفاوت از زمینه می سازند به این صورت که اگر رنگ زمینه تابلو تیره است بهتر است لبه ها را به رنگ روشن بسازید.

رویه تابلو چلنیوم : جنس رویه معمولا از ورق پلکسی گلاس می باشد که در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد. در مواردی نیز می توان از برچسب استیکر بعد از استفاده از طلق در زیر کار استفاده کرد. پلکسی گلاس نیز مانند ورق لبه کار مطابق با طرحی که به دستگاه داده شده، لیزر می شود و بر روی ورق لبه کار چسبانده می شود.

زیرکاری حروف برجسته : مانند ورق پلکسی گلاس که با لیزر برش خورد ، طبق طرح مورد نظر برش داده می شود و آن را زیر حروف برجسته نصب می کنند. جنس این ورق ها اغلب از PVC است.

روشنایی داخل حروف (اس ام دی) : این بخش برای تابلو های تبلیغاتی بخش مهمی است زیرا جذابیت و زیبایی کار را تا حد زیادی افزایش می دهد. برای تابلو های چلنیوم در کرج معمولا از لامپ های کوچکی استفاده می کنند که اس ام دی نام دارند که اگر در کنار یکدیگر قرار بگیرند نور خوبی را ایجاد می کنند. اس ام دی ها را بر روی صفحه PVC می چسبانند و با کمک سیم کشی آن ها را به یکدیگر متصل می کنند.

زمینه تابلو (معمولا از کامپوزیت یا چوب و … ) : زمینه تابلو چلنیوم می تواند هر جنسی داشته باشد اما امروزه بیشتر از ورق کامپوزیت و چوب ترمووود استفاده می کنند. اگر کار شما رسمی است بهتر است از کامپوزیت استفاده کنید ولی اگر کارتان فانتزی است مثل رستوران و کافی شاپ و … بهتر است از چوب ترمووود استفاده کنید.

مزیت تابلو ی چلنیوم در کرج

– قیمت تابلوی چلنیوم نسبت به تابلوهای استیل و تابلوهای پلکسی بسیار مناسب تر استف لبه های چلنیوم نیز قیمت پایین تری نسبت به سایرین دارد به همین دلیل در نهایت قیمت کل تابلوی چلنیوم تا حد قابل توجهی پایین خواهد آمد.

– رنگ بندی چلنیوم بسیار متنوع تر از استیل و پلکسی است و با توجه به نوع کسب و کار و سلیقه تان می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

– چلنیوم انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد به همین دلیل در تابلو سازی دور حروف بسیار راحت تر از استیل و پلکسی می چرخد در نتیجه کار تابلو ساز را راحت تر کرده است.

– در پلکسی برای آن که به آن شکل بدهند و دور حروف بچرخانند باید پلکسی را گرم می کردند و به کمک کلروفوم به رویه متصل می کردند. لبه تابلو استیل را هم اول باید با گیوتین برش می دادند و بعد از آن به دور حروف می چرخانند و سپس با دستگاه جوش لیزر و یا جوش قلع لبه و حروف برچسته را به هم متصل می کردند . اما در تابو های چلنیوم این دردسر ها وجود ندارد . رویه ی پلکسی به راحتی با چند چسب به لبه ی چلنیوم می چسبد.

– راحتی کار با چلنیوم باعث شده است تا کار با آن با سرعت بیشتری انجام شود.

نصب تابلوهای چلنیوم بسیار آسان است.

– وزن کمی داشته و بسیار سبک است.

– دوام بالایی دارد.

– در صورت لزوم تعمیر کردن آن راحت است.

– تابلوچلنیوم بسیار تنوع دارد و برای انتخاب، دست شما باز است.

انواع تابلو چلنیوم در کرج

 1. تابلو چلنیوم ساده
 2. تابلو چلنیوم ستاره ای
 3. تابلو چلنیوم الماسی
 4. تابلو چلنیوم دوبل
 5. تابلو چلنیوم کریستالی
 6. تابلو چلنیوم نوراندریک
 7. تابلو چلنیوم ساید لایت و سوپر ساید لایت

قیمت تابلو چلنیوم درکرج

قیمت تابلو چلنیوم در کرج به عوامل زیاد بستگی دارد، از جمله عواملی که می توان نام برد ابعاد تابلوی درخواستی و مورد نظر شما، جنس به کار رفته برای ساخت پس زمینه، طرح مورد نظر برای تابلو و …

برای اطلاع از قیمت تابلوی مورد نظر بهتر است با مجموعه تماس تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را از کارشناس ما درخواست کنید.