09123031096

تابلو کامپوزیت در کرج

تابلو کامپوزیت در کرج

برای ساخت تابلو های تبلیغاتی روش ها و انتخاب های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها ، تابلو های کامپوزیت در کرج است. همانطور که از نام این نوع تابلو مشخص است، بدنه ی آن از ورق کامپوزیت است و متن های تبلیغاتی به صورت حروف برجسته ساخته می شوند. واژه ی کامپوزیت به معنای مخلوط  مرکب است در عمل نیز باید گفت کامپوزیت ورق های آماده ای از جنس آلومینیوم و پلی اتیلن هستند و ساخت آن به این صورت است که بین دو ورق آلومینیوم نازک، پلی اتیلن سه میلی متری قرار می دهند و در مجموع قطر ورق کامپوزیت چهار میلی متر خواهد و برای مقاومت بیشتر کامپوزیت از چسب، لایه چسب عایق، پوشش مناسب نایلونی، لایه رنگ پلی استر و رزین PVDF استفاده می شود. در ساخت این ورق کامپوزیتی می توان از ورق های اپل، الکوباند، آلومکس، آلوباند نیز استفاده کرد که هر کدام از این ورق ها ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود را دارند و باعث تولید ورق های کامپوزیتی متوع با کیفیت های مختلف می شوند. در واقع باید گفت که کامپوزیت یک نمای زیر کار در راستای نصب تابلو های تبلیغاتی و تکمیل کننده آن ها است.

کاربرد تابلو کامپوزیت

از کامپوزیت در موارد زیادی استفاده می شود از جمله صنعت خودرو سازی، هواپیما، ساختمان سازی و … در تابلو سازی نیز کاربرد بسیاری دارد و بیشتر به عنوان سر در مغازه ها ، ساختمان ها ، جایگاه های سوخت و … برای نماسازی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال ۱۹۶۹ در آلمان برای اولین بار تابلو کامپوزیت ساخته شد و اکنون به یکی از زیباترین تابلو های تبلیغاتی برای نما سازی تبدیل شده است. .

تابلو کامپوزیت در کرج چه مزایایی دارد؟

– آلیاژی که درتابلو کامپوزیت به کار رفته شده با دوام و مقاوم است.

– این تابلوها وزن کمی دارند زیرا آلومینیوم و پلی اتیلن که مواد سازنده آن ها هستند نیز جزء عناصر سبک محسوب می شوند، در نتیجه ورق های کامپوزیتی با وزن کم به ما می دهند. وزن هر متر مربع از ورق های کامپوزیتی بیشتر از پنج کیلوگرم نمی شود.

– می توان تابلوهای کامپوزیت را در رنگ های مختلف تولید کرد. شاید تا قبل از این فکر می کردید که این تابلو ها تنها به رنگ نقره ای هستند در صورتی که این تصور اشتباه است. شما با توجه به سبک ساختمان و نوع کسب و کارتان رنگ مورد نظرتان را سفارش می دهید.

– برای نصب انواع حروف برجسته زمینه ی مناسبی است.

– ورق کامپوزیت قابلیت شکل دهی به فرم های مختلف را دارد. شما می توانید هر فرم و شکلی که دوست دارید از آن به دست آورید.

– تابلو کامپوزیت زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود زیرا این تابلو ها آنادایز شده اند زیرا قبلا اکسیداسیون شده اند درنتیجه مقاومتشان بالا رفته است.

– قابل اشتعال نیست و عایق حرارت است.

– از آن جایی که سطح این تابلو ها بسیار صاف است امکان چاپ دیجیتال، رنگ آمیزی های متنوع و استیکر را دارند.

– در برابر اشعه ی ماورا بنفش و سایر شرایط آب و هوایی مقاوم است. در قدیم تابلو ها اکثرا به صورت بنر بودند که مقاومت کمی داشتند و در برابر باران و باد و نور خورشید از بین رفته و نیاز به تعویض داشتند اما اکنون با پیشرفت این صنعت به کمک تابلو های کامپوزیتی می توانید تا سال ها از آن ها استفاده کنید بدون آن که آسیبی ببینند.

– آلودگی های محیط و گرد و غبار به صورت خودکار از روی سطح آن پاک می شود در نتیجه همیشه براق و تمیز است و هیچ گاه جذابیت خود را از دست نمی دهد.

– در همه جای دنیا در دسترس است.

– نصب آن هزینه ی کمتری نسبت به سایر تابلو ها را دارد.

– قابلیت شستشو را دارد، گفتیم این تابلو ها نیازی به شستشو ندارند اما اگر زمانی خواستید آن را بشویید با خیال راحت می توانید این کار را انجام دهید چون زنگ نمی زنند و رنگ و فرمشان تغییری نخواهد کرد.

– چون ورق های کامپوزیت آماده هستند نصب این تابلو ها آسان است و در زمان کمتری اجرا می شود پس اگر به زمان خود اهمیت می دهید با خیال راحت می توانید از این تابلو ها استفاده کنید.

– این تابلو ها قابل بازیافت هستند.

– تابلو کامپوزیت نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

انواع تابلو کامپوزیت درکرج

  • تابلو کامپوزیت طلایی : رنگ طلایی یکی از جذاب ترین رنگ ها است که مانند سایر رنگ ها پیام و مفهوم خاص خود را دارد. اگر قصد دارید قدرت و اعتبار خود را به ذهن بیننده القا کنید پیشنهاد می کنیم حتما از این رنگ استفاده کنید.
  • تابلو کامپوزیت طرح چوب : این تابلو ها ظاهری مانند چوب دارند. اگر به چوب علاقه دارید می توانید از تابلو های ترمووود برای کار خود کمک بگیرید. چوب ترمووود طبق فرآیندی حرارت زیادی می بیند و رطوبت خود را از دست داده در نتیجه مقاومتش بالا می رود. اما بهتر است بدانی قیمت این تابلو ها بالا است. اگر قصد دارید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید می توانید از تابلو کامپوزیت با طرح چوب استفاده کنید. ترکیب چوب با فلز و شیشه و … می تواند بر زیبایی کار بیفزاید.
  • تابلو کامپوزیت چلنیوم : برای خلق یک تابلوی جذاب می توانید بر روی کامپوزیت از حروف چلنیوم استفاده کنید. حروف چلنیوم بر روی چوب ترمووود و سرامیک نیز می تواند بسیار زیبا باشد.
  • تابلو کامپوزیت استیل : تابلو های استیل بسیار متنوع هستند و در دو رنگ طلایی و نقره ای بیشتر طرفدار دارند. رنگ استیل از بین نمی رود و حتی بعد از سال ها می تواند براق بودن خود را حفظ کند. شما می توانید بر روی زمینه ی کامپوزیت حروف استیل قرار دهید و با این کار، تابلویی زیبا خلق کنید و توجه بیننده را به خود جلب کنید. در این تابلو ها، سیم کشی ها در پشت تابلو انجام می شود در نتیجه روی کار بسیار مرتب و جذاب خواهد بود.
  • کامپوزیت نمای ساختمانی : برای این که در نمای ساختمان خود بتوانید از کامپوزیت استفاده کنید باید از آتش نشانی و سازمان مسکن و شهرسازی مجوز بگیرید زیرا طبق قوانین وضع شده از طرف این سازمان ها، پنل کامپوزیت نباید قابل اشتعال باشد و حتما باید دارای ضخامت لازم باشد تا در اثر شرایط مختلف دچار آسیب نشود پس از هر کامپوزیتی نمی توانید استفاده کنید. این قوانین برای حفظ سلامت ساکنین و جلوگیری از خسارت مالی وضع شده اند پس بهتر است از ابتدای کارتان به قوانین پایبند باشید.

قیمت تابلو کامپوزیت درکرج

با توجه به ضخامت ورق های کامپوزیت قیمت این تابلو ها متغیر است، یعنی هر چقدرضخامت ورق ها بیشتر باشد به طبع  چون کیفیت و دوام بیشتری دارند قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.