09123031096

تابلو LED در کرج

تابلو LED در کرج

یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی تابلو   LEDاست که جزء نمایشگر های دیجیتال محسوب می شود و در آن از لامپ های LED استفاده می شود و یکی از قطعات مهم تابلو های LED ماژول ها هستند. از آن جایی که استفاده از تابلو  LED در کرج امکانات و ویژگی های زیادی دارد، روز به روز استفاده از آن در حال گسترش است و به زودی جای سایر تابلو های قدیمی مانند نئون، بند، فلکس و … را خواهد گرفت. بر روی تابلو LED در کرج  کلمه یا عکس مورد نظر به صورت چاپی نوشته می شود و اطراف آن به وسیله ی LED پوشانده می شود . درتابلوهای LED نور پردازی بسیار زیبایی وجود دارد و بر جذابیت این تابلو ها می افزاید . از این تابلو ها می توان بر سر در مغازه ها و یا برای تبلیغات محیطی استفاده کرد.

طراحی و ساخت تابلو LED در کرج چگونه است؟

به صورت کلی برای ساختن هر نوع تابلوی تبلیغاتی باید اول ایده مورد نظرتان را طراحی کنید. طراح یا گرافیست این کار را با برنامه های مختلفی انجام می دهد. بعد از آن که کار طراحی به پایان رسید ساخت تابلو انجام می شود البته با توجه به نوع کسب و کار و سفارش ، این کار انجام می شود . در تابلوهای LED شدت نور زیاد است و همین مسئله عاملی برای جذب مخاطب خواهد شد. تابلوهای LED  از قطعات مهمی مانند ماژول ها ، کنترلر ، پاور یا منبع تغذیه و قاب تابلو تشکیل شده است.

انواع تابلو LED در کرج

به طور کلی می توان تابلو های LED را به دو بخش تقسیم کرد : تابلوهای LED روان و تابلوهای LED ثابت.

۱- تابلوهای LED ثابت: همانطور که از نامش مشخص است ثابت است و در آن جملات و تصاویر قادر به حرکت و تغییر نیستند مانند سایر تابلوهای ثابت تبلیغاتی مثل نئون. این نوع تابلوها می توانند جایگزین مناسبی برای نئون باشند. مزایایی که تابلو LED نسبت به تابلوهای نئون دارد عبارتند از: تابلوهای LED خطر کمتری نسبت به تابلوهای نئون دارند، مصرف برقشان بسیار کمتر است، عمر طولانی تری دارند، برای چشم نور سالم تر و خیره کننده تری دارند، ضد آب هستند ، میزان نور آن ها قابل تنظیم است و …

۲- تابلو های LED روان: تابلو های LED روان همانطور که از نامش مشخص است متحرک اند یعنی جملات و کلمات در آن می توانند حرکت کنند. در این تابلوها دست طراح باز است و می تواند برای جذابیت بیشتر تابلو، از انواع افکت ها و جلوه های متن و انیمیشن استفاده کند. تابلوهای LED روان انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

  • تابلو LED روان تک رنگ : در این تابلوها نوشته ها تنها با یک رنگ به نمایش گذاشته می شوند.
  • تابلو LED روان چند رنگ : همانطور که از نام این تابلوها مشخص است، از سه رنگ یا هفت رنگ برای نمایش جملات و نوشته ها در این تابلوها استفاده می شود .
  • تابلو LEDروان تمام رنگ : این تابلو ها جدیدترین نوع تابلو های  LED محسوب می شوند که به آن ها نمایشگر LED تمام رنگی یا تلویزیون شهری LED نیز گفته می شود . در این تابلو ها می توان عکس ، فیلم ، تیزرهای تبلیغاتی و … را به نمایش گذاشت، البته همزمان با آن ها می توان  موسیقی وفایل های صوتی نیز پخش کرد.

در دنیای امروز در تمامی جوامع توسعه یافته و در حال پیشرفت از تابلوهای LED به عنوان ابزار تبلیغاتی بسیار مهمی استفاده می شود . این تابلوها در دو نوع فضای بسته و فضای باز قابلیت اجرا را دارند. نوع فضای باز این تابلو ها ضد آب و ضد ضربه است و به خاطر آن که در زیر نور خورشید نیز قابل دیدن باشد، شدت نور زیادی دارد و کاملا مناسب برای استفاده در فضاهای باز می باشد. اما نوع فضای بسته تابلوهای LED این ویژگی ها را ندارد و به خاطر شدت نور کمتری که دارد باید در محیط های داخلی استفاده شود تا چشم بیننده اذیت نشود پس به این خاطر در محیط هایی مانند هتل ها، فروشگاه ها، رستوران ها، شرکت ها و سایر مکان های این چنینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در تقسیم بندی دیگری تابلوهای LED را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

تابلو برشی : در این نوع تابلو، دور کلمات را می برند و در اکثر موارد از داخل به شیشه می چسبانند و متصل می کنند.

تابلو کتیبه ای : این تابلو بر روی یک صفحه ی تخت ساخته می شود و بیشتر مواقع داخل قاب قرار گرفته و در جای مورد نظر نصب می شوند .

ماژول تابلو LED

در بالا اشاره کردیم که یکی از اجزاء مهم تابلو های LED ماژول ها هستند . ماژول قطعه ای الکترونیکی است که می توان در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کرد. طبق برنامه ای که در نظر گرفته شده است ماژول ورودی هایی مورد نظر را دریافت می کند، روی آن ها پردازش می کند و سپس خروجی خود را در قالب متن و تصویر نمایش می دهد.

انواع لامپ LED

– بیضی : رنگ این لامپ ها روی خود لامپ مشخص است و نور زیادی دارند و به شکل بیضی می باشند.

– کلاهی : این لامپ ها شبیه شیشه هستند یعنی بی رنگ اند و شدت نور کمتری نسبت به لامپ های LED بیضی دارند.

قیمت تابلو های LED در کرج

بحث مهم و رایج در این باره ، بحث هزینه و قیمت تابلو های LED است، باید گفت قیمت  تابلو LED در کرج با توجه به نوع تابلو، کیفیت و جنس ماژول، کیفیت و جنس برد منترل، نوع لامپ های LED، قاب تابلو ، ضد آب بودن و جنس واشر ها و ابعاد تابلو بررسی می شود. شما می توانید برای استعلام قیمت و گرفتن مشاوره با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته تا با استفاده از راهنمایی ها و تجربیات مجموعه، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.