09123031096

ورق چلنیوم در کرج

ورق چلنیوم در کرج

یکی از موارد پر مصرف در صنعت تابلو سازی، استفاده از ورق های چلنیوم است. سال های زیادی از ورود چلنیوم به ایران نمی گذرد اما در طول همین سال های کوتاه توانسته تحول زیادی در بخش تابلوسازی ایجاد کند و بر تعداد طرفداران خود بیفزاید. چنل یعنی کانال که به شکل یو انگلیسی باشد یعنی حرفی را به شکل یو در می آورند و لبه آن حروف از جنس آلومینیوم است. کلمه چلنیوم هم از همین دو کلمه یعنی چنل و آلومینیوم ساخته شده است. ورق چلنیوم در کرج در سایزهای ۷، ۹ و ۱۱ سانتی متری تولید می شوند و دارای رنگ های طلایی، نقره ای و مشکی هستند.

تاریخچه چلنیوم

در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی یک شرکت اسپانیایی به نام ام سی آی با تکنولوژی پیشرفته ای که داشت از آلومینیوم چیزی ساخت که بسیار براق و منعطف بود که در ظاهر بسیار به استیل شباهت داشت. بعد کشور تایوان همین محصول را با اندکی تغییر تولید کرد و بعد از آن چین نیز توانست از این محصول لبه هایی وارد بازار کند تا از آن حروف برجسته و اشکال مختلف بسازند.

چلنیوم چیست؟

چلنیوم از ترکیب آلومینیوم و استیل ساخته می شود و به همین دلیل است که در برابر شرایط محیطی مختلف دچار زنگ زدگی نمی شود همچنین وزن بسیار کمی دارد. در حروف برجسته چلنیوم رویه حروف از جنس پلکسی گلاس است و لبه آن ها از جنس چلنیوم می باشد.

مزایای ورق چلنیوم در کرج

  • عمر طولانی و ماندگاری زیادی دارند.
  • برای طرح ها و رنگ های مختلف مناسب هستند و تنوع خوبی دارند.
  • حمل و نقل آن ها آسان است.
  • این ورق ها کیفیت بالایی دارند و در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت دارند.
  • هیچ گاه دچار زنگ زدگی نمی شوند.
  • در برخورد با آب آسیب نمی بینند در نتیجه قابلیت شستشو دارند.

مانند هر محصول دیگری چلنیوم نیز اصلی و تقلبی دارد. برای تشخیص چلنیوم اصلی به ضخامت لبه آن باید دقت کنید که در حدود ۸/۲ میلی متر است اما لبه های چلنیوم تقلبی بسیار نازک هستند. همچنین جنس اصلی رنگ ثابتی دارد و در برابر نور آفتاب به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد اما نوع تقلبی آن تغییر رنگ دارد.

تابلو چلنیوم درکرج

یکی از زیباترین و مدرن ترین تابلوها، تابلویی است که از ورق چلنیوم ساخته شده باشد. این تابلوها درخشندگی و براق بودن خاص خود را دارند. بر سر در هر مغازه ای که نصب شوند هر مشتری را می تواند به سمت خود جذب کند. تابلو چلنیوم در کرج انواع مختلفی دارند از جمله: تابلو چلنیوم ساده، طلایی، ستاره ای، دوبل، کریستالی و …

تابلویی که با ورق چلنیوم در کرج ساخته شده باشد عمر طولانی خواهد داشت. برای تولید تابلو چلنیوم، طرح مورد نظر را به کامپیوتر می دهند و طبق آن، دستگاه برش طرح را بر روی ورق چلنیوم در می آورد. برای جلوگیری از خط افتادن بر روی لبه های ورق چلنیوم روی آن روکشی از نایلون کشیده می شود و بعد از نصب باید این روکش جدا شود؛ زیرا چند روز که در معرض نور آفتاب قرار بگیرد از روی لبه چلنیوم جدا نخواهد شد.

برای زیباتر شدن تابلو چلنیوم در کرج از نورپردازی روی آن استفاده می کنند. از لامپ های ال ای دی و یا اس ام دی برای نور پردازی این تابلوها استفاده می کنند.

قیمت ورق چلنیوم در کرج

ما در مجموعه تابلو گراف می توانیم بهترین و با کیفیت ترین ورق چلنیوم را با مناسب ترین قیمت در اختیارتان بگذاریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و نحوه فروش می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و برای خرید ورق چلنیوم اقدام نمایید.