09123031096

پاور سوئیچینگ در کرج

پاور سوئیچینگ در کرج

وظیفه پاور سوئیچینگ در کرج کاهش و یا افزایش ولتاژ می باشد که عمده ترین آنها ولتاژ متناوب ۲۲۰ برق شهری را به ولتاژ مستقیم پایین تر تبدیل می کنند. اولین بار در سال ۱۹۷۰ بحث پاور سوئیچینگ به میدان آمد که اولین آنها توسط ترانزیستور های BJT ساخته شدند و بازدهی پایین حدود ۶۸ درصد داشتند. با این وجود از  باتری ها و ترانس ها کوچک تر و پر بازده تر بودند.

کاربرد های پاور سوئیچینگ

عمده کاربرد پاور سوئیچینگ در صنایع نورپردازی، روشنایی، دوربین های مدار بسته، تابلو های تبلیغاتی و … است. در صنعت تابلوسازی از این دستگاه استفاده زیادی می شود.

انواع پاور سوئیچینگ

به طور کلی سوئیچینگ های کاهنده ولتاژ (پاور) در بازار به سه دسته صنعتی یا فلزی، بین راهی یا دو سر سیم  و دیواری یا آداپتوری تقسیم بندی می شوند و عمدتا ولتاژ خروجی آنها بین ۵ الی ۴۸ ولت است و جریان خروجی آنها در دیواری ها تا دو آمپر، در دو سر سیم ها تا ۵ آمپر و در صنعتی ها تا ۶۰ آمپر ارائه می شوند.

یک نکته که بسیار حائز اهمیت است این موضوع است که پاور سوئیچینگ ها برای اتصال به بارهای سلفی (القایی) که دارای ولتاژ برگشتی هستند مناسب نمی باشند و برای تغذیه این موارد آداپتورهای ترانسی توصیه می شود .

شاید مهمترین مزیت یک منبع تغذیه یا پاور سویچینگ بازده بالای آن باشد. از آنجایی که ترانزیستور سویچینگ فقط در ناحیه قطع و اشباع کار می کند یعنی جایی که در حالت قطع جریان عبوری از آن ناچیز بوده و در حالت اشباع هم افت ولتاژ روی آن کم است  بنابراین توان مصرفی آن ناچیز است که این سبب بالا رفتن بازده منبع تغذیه می گردد.

برای استفاده از تابلو های تبلیغاتی باید پاور سوئیچینگ با کیفیتی استفاده نمایید. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در خصوص این محصول مشاوره دریافت نمایید.